Hledáte práci v Praze 6? Úřad práce vám pomůže! rychle

Urad Prace Praha 6

Volná místa Praha 6

Praha 6, vyhledávaná lokalita s klidnou atmosférou a dobrou dostupností do centra, nabízí pestrou škálu volných pracovních míst. Ať už jste zkušený profesionál nebo absolvent hledající první práci, v Praze 6 najdete příležitosti v různých oborech.

Mezi nejvíce poptávané profese patří IT specialisté, zejména programátoři a vývojáři. Silné zastoupení má v Praze 6 také administrativa a obchod, kde se nachází mnoho mezinárodních firem. Roste poptávka po pracovnících ve zdravotnictví a sociálních službách.

Pro ty, kteří preferují práci v gastronomii a cestovním ruchu, nabízí Praha 6 širokou škálu restaurací, kaváren a hotelů. Nezaostává ani oblast vzdělávání s nabídkou volných míst pro učitele a lektory.

Při hledání práce v Praze 6 se vyplatí sledovat online pracovní portály, kontaktovat personální agentury a procházet webové stránky firem se sídlem v této lokalitě.

Vyhledávání nabídek práce

Hledání nové práce může být někdy náročné, ale existuje mnoho zdrojů, které vám můžou pomoct. Online pracovní portály jako Jobs.cz a Prace.cz nabízejí širokou škálu volných pozic napříč obory. Můžete si nastavit upozornění na e-mail, abyste dostávali aktuální informace o nových nabídkách, které odpovídají vašim preferencím. Další možností je procházet webové stránky firem, které vás zajímají, a hledat sekci "Kariéra" nebo "Volné pozice". Sociální sítě jako LinkedIn jsou také užitečným nástrojem pro vyhledávání práce a navazování kontaktů v oboru. Nepodceňujte sílu svého okolí – dejte vědět přátelům, rodině a bývalým kolegům, že hledáte novou práci, a zeptejte se, zda o něčem nevědí.

Rekvalifikace a kurzy

V dnešní době, kdy se pracovní trh neustále mění, je rekvalifikace a rozšiřování znalostí klíčové. Nabídka rekvalifikačních kurzů je široká, od IT a online marketingu po kurzy jazykové či řemeslné. Při výběru kurzu je důležité zvážit vaše zájmy, aktuální situaci na trhu práce a také relevantnost kurzu pro vaše budoucí uplatnění. Nebojte se investovat do svého vzdělání, vyplatí se to! Mnoho kurzů je navíc podporováno úřadem práce, takže rekvalifikace může být dostupnější, než si myslíte. Neváhejte se informovat o možnostech ve vašem okolí a udělejte krok k lepší budoucnosti.

Podpora v nezaměstnanosti

V Česku existuje systém podpory v nezaměstnanosti, který má pomoci lidem, kteří přišli o práci. Pokud jste se ocitli bez práce, máte nárok na podporu v nezaměstnanosti, pokud splňujete určité podmínky. Musíte být registrováni na Úřadu práce ČR jako uchazeč o zaměstnání a aktivně si hledat novou práci.

Výše podpory se odvíjí od vašeho předchozího výdělku a doby, po kterou jste byli zaměstnáni. Během prvních dvou měsíců máte nárok na 65 % průměrného čistého měsíčního výdělku, poté se podpora snižuje na 50 %. Maximální délka pobírání podpory je 5 měsíců, pro osoby starší 55 let je to 8 měsíců.

Kromě finanční podpory nabízí Úřad práce ČR i další služby, které vám pomohou s hledáním nového zaměstnání. Můžete se účastnit rekvalifikačních kurzů, absolvovat školení nebo využít pomoci s přípravou životopisu a motivačního dopisu.

Kariérní poradenství

Kariérní poradenství vám může pomoci v různých fázích vašeho profesního života. Ať už jste student, absolvent hledající první práci, zkušený profesionál toužící po změně, nebo se vracíte do práce po delší pauze. Poradce vám pomůže s identifikací vašich silných stránek, zájmů a hodnot. Společně můžete prozkoumat různé kariérní možnosti a vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a cílům. Dále vám poradce může pomoci s tvorbou životopisu a motivačního dopisu, s přípravou na pracovní pohovor a s vyjednáváním o platu. Nebojte se obrátit na kariérního poradce, pokud si s něčím nevíte rady. Může vám ušetřit čas, energii a pomoci vám dosáhnout vašich profesních cílů.

Kontakty úřad práce

Potřebujete poradit s hledáním práce, evidací na úřadu práce nebo třeba s rekvalifikací? Neváhejte se obrátit na Úřad práce České republiky, který má pobočky po celé zemi. Pro kontaktování vaší nejbližší pobočky stačí navštívit webové stránky Ministerstva práce a sociálních věcí, kde v sekci "Kontakty" naleznete interaktivní mapu s úřady práce. Po kliknutí na vámi zvolený úřad se zobrazí veškeré kontaktní informace, jako je telefonní číslo, emailová adresa a otevírací doba. Pro urychlení komunikace si připravte své osobní údaje, jako je rodné číslo a adresa.

Otevírací doba úřadu

Naše úřadovna je vám k dispozici v těchto dnech a časech:

Pondělí: 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00

Úterý: Zavřeno

Středa: 8:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00

Čtvrtek: 8:00 - 12:00

Pátek: 8:00 - 12:00

V úterý je úřad z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Pro vyřízení vašich záležitostí doporučujeme využít i naši online platformu, která je dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Na platformě můžete podat žádosti, nahlížet do registru či kontaktovat naše pracovníky.

Publikováno: 30. 05. 2024

Kategorie: práce

Autor: Miroslav Novák

Tagy: urad prace praha 6